Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
07.02 15:59 - Поредната жертва на Диарбекирското ни здравеопазване…
Автор: dokito Категория: Лични дневници   
Прочетен: 261 Коментари: 1 Гласове:
2



Ще има и още, не се притеснявайте, ако ще и още 34 нови психиатрии да се открият /дето Гуджо ще работи в тях за 2000 кинта – бруто и то/…

Проблемът е в ниската диагностична сензитивност и терапевтичната импотентност на нашето здравеопазване, което просто нито диагностицира като хората нито лекува адекватно!

Иват пациент, който е в последният 6-ти стадий на суицидно състояние, сложили са му вероятно само ампула Диацзепам, защото това си имат като психофармака в чантите, ама Диазепам, не е АНТИПСИХОТИК, а АНКСИОЛИТИК тоест „антистресов“ препарат, ако мога да кажа така опрестенчески…

Дори да го бяха завели в психиатричната болница, там на 100% нямаше да има комплексно изследване, защото редица вътрешни болести като например хипофункцията на щитовидната жлеза и много други, отбелязани по-долу могат да са в основата на един такъв опит за самоубийство, и щяха да му лепнат диагнозата „биполярно разтройство“ или „тежка депресия“ БЕЗ ДА СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ ПРИЧИНАТА, а практически над 95% от психичните заболявания имат като своя причина вътрешни болести, чиято диагностика се пропуска от психиатрите!!!

Дори да приемем, че човекът е бил в тежка депресия, шансовете му да бъде спасен бяха огромни!

Процесът на развитие на депресия до стигане на опит за самоубийство може да бъде изключително комплексен и включва различни психологически, биологически и социални фактори. Важно е да се разбере, че всяка индивидуална ситуация е уникална и може да включва различни причини и протичане.

Психологически причини:

  1. Хронична депресия: Непрекъснато ниско настроение, загуба на интерес към живота и дейности, които преди са били удовлетворяващи, могат да доведат до отчаяние и мисли за самоубийство.
  2. Психологическа травма: Преживявания като насилие, злоупотреба или значителна загуба могат да повишат риска от депресия и самоубийствени мисли.
  3. Ниското самочувствие и усещането за безпомощност: Чувството, че не сте в състояние да промените обстоятелствата си или да се справите с житейските предизвикателства, може да доведе до отчаяние.

Вътрешни заболявания:

Някои хронични физически заболявания могат да предизвикат депресия поради тяхното въздействие върху качеството на живот, общото физическо състояние и дневната функционалност. Също така, някои медицински състояния могат да влияят директно на мозъчната химия и да предизвикат депресия. Такива състояния включват:

  • Хронична болка
  • Неврологични заболявания като болестта на Паркинсон и мултиплексна склероза
  • Ендокринни разстройства като хипотиреоидизъм
  • Сърдечно-съдови заболявания

Етапи до самоубийство:

Процесът, водещ до самоубийство, често преминава през няколко етапа, които могат да варират при различните хора:

  1. Суицидни мисли: Началото обикновено е с мисли, че смъртта може да е решение на текущото състояние.
  2. Планиране: Човек започва да обмисля как би могъл да извърши самоубийство, като разглежда различни методи или планира кога и къде да го направи.
  3. Предсуициден синдром: Термин, използван за описание на състоянието, при което индивидът е изключително отчаян, вижда самоубийството като единствен изход и е загубил способността да види алтернативни решения.
  4. Натрапчивост: Непрекъснати мисли за самоубийство, които стават все по-доминиращи и неоставящи място за други мисли.
  5. Подготовка: Човек започва да се подготвя за самоубийството, например като се сбогува с близки или организира личните си дела.
  6. Извършване на опита: Финалният етап, при който човек предприема действията, с които се опитва да си отнеме живота.




Гласувай:
2


Вълнообразно


1. sursubul - Е, не е само това.
07.02 21:26
Питали са го първо дали пие. Ако отрече, го питат дали пуши. Ако пак отрече, го питат дали пие кафе.
Ако каже, че пие кафе, му назначават терапия: забраняват му да пие кафе!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: dokito
Категория: Политика
Прочетен: 482278
Постинги: 515
Коментари: 706
Гласове: 226
Архив
Календар
«  Март, 2025  
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31