Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
20.03.2025 12:00 - Едно обикновено, но яко фъкано лекарско стори...
Автор: dokito Категория: Лични дневници   
Прочетен: 596 Коментари: 1 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

Здравейте, колеги и приятели!

Днес реших да ви разкажа една съвсем нормална история от живота на българския лекар, но уви не можах да кача скрийншот от проверката на ИТ по труда гр.Бургас, за да се види как за 4 месеца имаш над 800 /осемстотин/ часа извънареден труд, а за периодът 03 23 - 01 25 над 1900 часа...само...!

Представете си: ти работиш по 12 часа на ден, нощни смени, извънареден труд, пациенти, които те чакат, и изобщо – ти си герой!

Но не, не си!!!

Защото според някаква магическа формула извънаредният труд ти е... редовен. Да, така е! Нямаш надценка за нощните, нямаш топла храна (освен ако не си донесъл от вкъщи), а за тонизиращата напитка – чакай да Ви кажа – тя е само в мечтите ти.

Но не се притеснявай! Имаш нещо много по-ценно – германска дисциплина! Да, такава, при която трябва да си благодарен, че изобщо имаш работа, да не протестираш (не дай си Боже) и да целуваш ръка на началникът си, която те третира като БЯЛ РОБ, нека не се изказвам повече.

Та, колеги, следващия път, когато някой ви каже, че лекарите са "разглезени", просто му подайте листка с вашите часове и му кажете: "Ето, това е моята разглезеност. А му кажете, че с Хипократова клетва в магазините не се пазарува въобще и то…

А здравје!





Гласувай:
2


Вълнообразно


1. reki4ka - Наистина сте герои за мен!
20.03.2025 21:18
Лекари са спасявали поне веднъж моя живот и на най-близките ми хора.
Лекари, които са свръхнатоварени.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: dokito
Категория: Политика
Прочетен: 760970
Постинги: 817
Коментари: 1038
Гласове: 327
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930