Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
21.03.2025 06:05 - Защо секс Армагедонът е по-добър от ядрен Армагедон (и защо хората трябва да си решат)
Автор: dokito Категория: Политика   
Прочетен: 150 Коментари: 1 Гласове:
0



Доброе утро, дорогие люди,

В света, в който живеем, войната е станала нещо толкова абсурдно, че дори трудно можем да я приемем за реалност.

Войната в Украйна ни показа, че конвенционалната война е просто "кауза пердута" – огромни ресурси, страдания и разрушения, които не водят до нищо освен до още повече омраза и разделение. Но въпреки това, има хора, които все още мечтаят за войни, за нови конфликти, за доминация.

Тези хора са готови да рискуват дори ядрен Армагедон, само за да запазят или увеличат своята власт. И тук идва въпросът: защо вместо да унищожаваме, не създаваме? 

Защо вместо да се стреляме, не се обичаме?

Секс Армагедон vs. Ядрен Армагедон

  1. Секс Армагедон:
    • Това е световна "война" на любовта, страстта и създаването на живота.
    • Вместо да се мразим, ще се наслаждаваме на различията си.
    • Вместо да губим животи, ще създаваме нови.
    • Вместо да разрушаваме, ще градим – както физически, така и емоционално.
    • И най-важното: никой няма да губи. Всички ще са победители.
  2. Ядрен Армагедон:
    • Това е крайъгълният казус на човешката глупост.
    • Вместо да решаваме проблемите си с диалог и разбиране, ние избираме да ги взривим.
    • Вместо да оставим наследство на децата си, ние им оставяме радиоактивна пустош.
    • И най-лошото: няма победители. Само прах и сълзи.

Абсурдността на бъдещите войни

Войната в Украйна ни показа, че конвенционалната война е не само безсмислена, но и крайно неефективна. Тя не решава проблемите, а само ги задълбочава. В същото време, технологиите и оръжията, които имаме днес, са толкова разрушителни, че една война може да доведе до края на човечеството. И все пак, има хора, които продължават да мечтаят за войни. Защо? Защото са обсебени от власт, пари и доминация. Но тези хора не осъзнават, че в ядреният Армагедон няма да има кой да доминира.

Предимствата на любовта пред войната

  1. Любовта създава, войната унищожава.
  2. Любовта обединява, войната разделя.
  3. Любовта е източник на радост, войната е източник на страдание.
  4. Любовта е вечна, войната е само моментна.
  5. Любовта е избор, войната е принуда.

Визия за обединен свят

Представете си един свят, в който:

  • Всички нации са равноправни.
  • Няма хегемони, които да доминират над другите.
  • Хората гледат към богатствата на Космоса, вместо да се опълчват един срещу друг.
  • Ресурсите се използват за изследване и развитие, а не за производство на оръжия.
  • Вместо да се стреляме, си помагаме.

Този свят не е утопия – той е възможен, ако изберем любовта пред омразата.





Гласувай:
0


Вълнообразно


1. dobrodan - Наредил си
21.03.2025 17:29
абсурд след абсурд. Ако морето беше от бира, къде щяхме да пикаем...
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: dokito
Категория: Политика
Прочетен: 760957
Постинги: 817
Коментари: 1038
Гласове: 327
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930